ירושה

אין אדם יודע את יומו, כיצד ידאג לשלמות המשפחה ולמניעת סכסוכי ירושה, לאחר לכתו מן העולם?

פטירתו של אדם, לצד הכאב והקושי הכרוכים בכך, בעיקר עבור בני משפחתו והקרובים אליו, מעוררת שאלות רבות הקשורות להעברת רכושו ליורש, זאת על אף שהחוק בנושא קובע כי עזבונו של הנפטר, הכולל את כל נכסיו ורכושו, אמור לעבור ליורשיו. העורך דין במקרים אלו עוסק בסוגיות השונות הנוגעות לפטירתו של אדם, כמו: ירושה על פי צוואה ועל פי דין, ניהול עיזבון, זהות יורשים, סוגי צוואות, מות המצווה והליכים הקשורים למותו, חלוקת עיזבון, עילות לפסילת צוואה ועוד.

נושא הירושה מוסדר באחת משתי דרכים: האחת - באמצעות צוואה הנכתבת על ידי האדם בחייו, ובה נאמר מה ייעשה בנכסיו לאחר מותו. הדרך האחרת -  על פי חוק הירושה, אשר קובע את חלוקת העיזבון בין היורשים, בהיעדר צוואה. בשני המקרים מדובר בפרוצדורות מורכבות ועתירות אמוציות, המחייבות טיפול מקצועי של עורך הדין בתחום הירושות, ולא פחות מכך – עליו להתנהל ביתר תבונה ורגישות.

עיקר הבעיות עלולות לצוץ כאשר אדם רואה עצמו כיורש חוקי של חלק מסוים מעיזבונו של הנפטר, ובפועל אין הוא זכאי לאותו חלק בירושה לו ציפה. אם בשל צוואה שחילקה את הירושה באופן שונה, ואם בשל חלוקה על פי חוק הירושה, אשר לא תואמת את ציפיותיו של אותו אדם. סוגיות וסכסוכים עשויים להתעורר גם סביב שאלת תקפותה של צוואה וחוקיותה, או סביב פרשנויות של החוק, לגבי השארים והחלק בירושה לו הם זכאים.

עניין אחר שעשוי להיות מטופל על ידי עורכי דין ירושות הוא עריכה ומתן תוקף משפטי להסכם בין יורשים. במקרה זה ניתן לפנות במשותף לעורך דין אשר יאגד את האינטרסים של כל הצדדים וינחה להסכמה משותפת שתבוא לידי ביטוי על הכתב. אפשרות אחרת היא מייצג נפרד לכל אחד מהיורשים, שלמעשה ייצג את האינטרסים הפרטיים של לקוחו, וביחד יגיעו להסכמה, אשר תיערך ותתוקף משפטית.

בכל מקרה, יש חשיבות רבה לאיכותו המקצועית ולניסיונו הספציפי של עורך הדין בתחום הירושות, להיכרותו המעמיקה עם החוק והפסיקה, כמו גם, כאמור, ליכולתו לטפל בדברים ברגישות הראויה.

משרידנו מספק ללקוחותיו שירותים ברמה הפרקטית מעשית הנוגעים לפטירתו של אדם ומצייד אותם בידע על אודות היבטים תיאורטיים בחוק. אדם שרוצה לנסח ירושה, להגיש צו בקשה לקיום צוואה, המעוניין להגיש התנגדות או לממש עיזבון יוכל להיעזר בעורך דין למען מימוש שאיפותיו. היות שמדובר בהליכים בירוקרטיים מסורבלים, המצריכים גם היכרות עם החוק וידע רב, רצוי לפנות לאיש מקצוע מיומן ומנוסה אשר יוכל לייצג את הלקוח כהלכה בדרך אל ההישג הרצוי

עו"ד מלי חיימוב מתמחה בתחום, ומתהדר בניסיון עתיר בתחום דיני הירושה, לרבות בעריכת הסכמים בין יורשים. זאת תוך הפגנת מקצועיות, אחריות , ומידת הרגישות.

פרטי התקשרות

  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  054-4959690

  03-6528601
  03-6528602
רחוב ויצמן 51, ת"א "בית מידות" ק' 3 מיקוד 6209109 קומה 3)